İstanbul LGBTT
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Trans Onur Haftası

Trans Onur Haftası

Tarih 06 Haziran 2012, 14:02 Editör ilker

Kardeşliğin, renklerin, şiirin, müziğin, içtenliğin, onurun, gullümün, şakanın, cesaretin, aşkın, hayalin, umudun, arzunun, birbirine saygının, onurun, güvenin, özgüvenin,

Özgürlüğün şölenine…………..

Senelerdir bu hepimizin özgürlük yürüyüşüdür diyoruz. Ve her seferinde şaşırıyoruz meğer ne çokmuşuz, özgürlük tutkunu dostlarımız ne kadar da fazlaymış diye….

Bu sene de sokaklardayız çünkü medya yalan söylüyor. Birbirimizi ekran üzerinden öğreniyoruz ve yanlış tanıyoruz. Bugün, burada, sokakta, bizi bizden dinlemelisiniz ve artık birbirimize kulak vermeliyiz.
Sokaktayız çünkü birileri için hasta, sapık, günahkar olsak da biz her zaman vardık. Uzaydan gelmedik. Ve aslında hep buradaydık. Bizi gecelere ve bir kaç sokağa hapseden cendereyi kırmaya kararlıyız. Şehrin tamamını istiyoruz. Güne, güneşe çıkıyoruz.
Sokaktayız çünkü her ay bir transseksüel öldürülüyor. Katiller 'bana ters ilişki teklif etti' ya da ben aslında onu kadın zannetmiştim' gibi saçma gerekçelerle ağır tahrik indirimleri alabiliyor. Bu soykırımı ancak birlikte durdurabiliriz.
Sokaktayız çünkü artan nefret ve hukuksuzluk hepimize farklı bir yerinden darbe vuruyor. Tesadüf değildir. Artan kadın cinayetleri, savaşa kurban giden gençler, tecavüz dâhil her türden eziyeti yaşayan kadınlar ve çocuklar aynı kıyımın farklı yüzleridir. Ve yine biliyoruz ki temel hakların her geçen gün gasp edildiği, yaşam hakkının dahi soru konusu olduğu bir ülkede hiç birimizin geleceği olamaz. Kimsenin zulme zorbalığa maruz kalmadığı ve herkesin kanun önünde eşit olduğu özgür bir toplumu ancak hep birlikte kurabiliriz. Tam da bunun için sesimize ses vermelisiniz. Bu özgürlük çığlığını hep beraber yükseltmeliyiz. Bu yalnızca bizlerin, yani transların değil hepimizin özgürlük yürüyüşüdür.
Dolayısıyla hepimiz davetliyiz.
Sen de! Sen yoksan bir eksiğiz.
Davetlisin!

Bu haber 1969 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler ve Duyurular

TRANS X

TRANS X Trans X Türkiye, Türkiyedeki trans* bireyler hakkında ve onların haklarını desteklemek için oluşturulan bir interne...

Uzun bir süredir Avcılar'da Trans kadınlara yönelik başlatılan linç kampanyası yeni bir boyuta ulaştı.

Uzun bir süredir Avcılar'da Trans kadınlara yönelik başlatılan linç kampanyası yeni bir boyuta ulaştı. Yaşam alanları yok edilen, Mesken bulmakta bir hayli zorlanan trans kadınlar oluşturdukları yaşam alanlarında ise i...

ANKET

İstanbul LGBTT'yi ne kadar tanıyorsunuz?
Tüm Anketler

Trans X TurkeyTrans X Türkiye, Türkiyedeki trans* bireyler hakkında ve onların haklarını desteklemek için oluşturulan bir internet portalıdır. Bu portal trans* bakış açısı ile geliştirilmiştir ve trans* bireyler tarafından gerçekleştirilecektir.

İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği, Trans X Projesi'nin ana partnerlerinden birisidir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi