İstanbul LGBTT
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Trans Misafirhanesi İçin İlk Adımlar Atıldı, Şimdi Sıra Sizde

Trans Misafirhanesi İçin İlk Adımlar Atıldı, Şimdi Sıra Sizde

Tarih 19 Ocak 2013, 20:25 Editör ilker

Bir süredir ihtiyacı olan LGBT bireylerin barınabileceği bir yer oluşturma hayali içindeydik ve derneğimizin alt katındaki iki odayla bunu gerçekleştirmeye çok yakınız.

Bugün (19 Ocak 2013, Cumartesi) İstanbul LGBT’de Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bey’le bir araya geldik. Aklımızdaki fikir, başlangıç olarak 5-6 kişinin kalabileceği, günlük olarak yemeğin temin edilebileceği, sıcak bir yer sağlamaktı, bunun için de derneğimizin bulunduğu binayı uygun gördük. Şu anki ofisimizin alt katında karşılıklı iki oda boş durumda, bir de lavabo mevcut. Çok acil ihtiyacı olan arkadaşlarımız için rahatlıkla kullanabileceğimiz bir alan.

Pazartesi günü ev sahibiyle nihai görüşmeyi gerçekleştireceğiz ancak şimdiye kadar yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. Kira olarak 750 TL isteniyor ama Ebru 650 TL’ye indirmeye çalışacak. İlk ayın kirası için Hayrettin Bey de 500 TL verecek.

Eğer pazartesi mekânı kiralayabilirsek, Ebru hafta içinde boya-badana işlerini yapacak. Tabi ki boya, fırça vs gibi malzemelere ihtiyacımız var ve sizden destek bekliyoruz. Sonrasındaki süreçte de yatak, dolap, buzdolabı, ranza, koltuk, çekyat gibi ev eşyalarına ihtiyacımız var. Şu anda elimizde hiçbir şey yok ve yardımlarınızı bekliyoruz.

İlerleyen süreçte maddi ya da ayni bağışta bulunmanızı sağlayabilecek bir sistem üzerinde çalışacağız, bir hesap numarası açmayı planlıyoruz, ilerleyen zamanlarda bu da sizinle paylaşılacaktır.

Şu an için bir diğer önemli konu da yemek meselesi; belediyeden temin edebileceğimiz konuşuldu ancak somut bir adım atılmış değil. Bu konuda da yardım ve önerilerinizi bekliyoruz.

Sonuç olarak, çok acil olarak kalacak yere ihtiyacı olan arkadaşlarımız için burası bir adım olacak. Sonrasında eğer başarılı olabilirsek, sizlerden de alacağımız destekle daha büyük ve geniş kapsamlı bir yer oluşturabiliriz. Hasta, yaşlı, zor durumda kalmış arkadaşlarımız için lütfen bizimle iletişime geçin.

Temel İhtiyaçlarımız:

1- Bu hafta içerisinde boya, fırça, tiner gibi boya-badana malzemeleri

2- Ev eşyası. (Yatak, ranza, çekyat, koltuk, dolap, buzdolabı, vs.)

İletişim için:

Ebru Kırancı - ebru.kiranci@gmail.com - 0 536 556 74 22

Selçuk Uğurgün - lubunya@gmail.com - 0 532 766 11 97

Bu haber 6600 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İstanbul LGBTT Hakkında

İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği Hesap Dökümü

İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği Hesap Dökümü İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği, kuruluş aşamasından bugüne kadarki mali bütçemizi kamuoyuna sunarız.

Güne cinayet haberiyle uyanmak !

Güne cinayet haberiyle uyanmak ! Sevgili Ebru Kırancı trans birey Çağla'nın öldürüldüğü gün "Ya arkadaşlar Allah için biriniz 'Güne cinayet ...

ANKET

İstanbul LGBTT'yi ne kadar tanıyorsunuz?
Tüm Anketler

Trans X TurkeyTrans X Türkiye, Türkiyedeki trans* bireyler hakkında ve onların haklarını desteklemek için oluşturulan bir internet portalıdır. Bu portal trans* bakış açısı ile geliştirilmiştir ve trans* bireyler tarafından gerçekleştirilecektir.

İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği, Trans X Projesi'nin ana partnerlerinden birisidir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi