İstanbul LGBTT
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Amerikan Konsolosluğundan Ziyaret

Amerikan Konsolosluğundan Ziyaret

Tarih 15 Mart 2013, 18:33 Editör ilker

İstanbul Amerikan Konsolosluğundan İnsan Hakları konusunda görevli diplomatlardan İstanbul LGBTT Derneğine ziyaret.

İstanbul Amerikan Konsolosluğundan insan hakları konusunda görev yapan diplomatlar İstanbul LGBTT Derneğini ziyaret etti.
Dernek adına soruları cevaplayan Ebru Kırancı özellikle son günlerde polisin Bayram Sokak baskınlarında takındığı tavrı ve Trans bireylere uygulanan polis baskısından sözetti. Seks işçiliği dışında çalışma imkanı neredeyse hiç olmayan trans kadınların kentsel dönüşüm bahanesiyle 30 yılı aşkın süredir çalıştıkları ve sokağa göre nispeten güvenli olan evlerinden atılmak istendiğini üstelik çalışmaları için yeni yer gösterilmediğinin altını çizdi.Trans Misafirhanesi, Trans X ve dernek faaliyetleri ile ilgili bilgi alan genel olarak Türkiye'deki LGBTT hareketi ve seks işçiliği ile ilgili sorular soran diplamotlar yorum yapmadan bolca not aldılar.

Bu haber 2455 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İstanbul LGBTT Hakkında

İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği Hesap Dökümü

İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği Hesap Dökümü İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği, kuruluş aşamasından bugüne kadarki mali bütçemizi kamuoyuna sunarız.

Güne cinayet haberiyle uyanmak !

Güne cinayet haberiyle uyanmak ! Sevgili Ebru Kırancı trans birey Çağla'nın öldürüldüğü gün "Ya arkadaşlar Allah için biriniz 'Güne cinayet ...

ANKET

İstanbul LGBTT'yi ne kadar tanıyorsunuz?
Tüm Anketler

Trans X TurkeyTrans X Türkiye, Türkiyedeki trans* bireyler hakkında ve onların haklarını desteklemek için oluşturulan bir internet portalıdır. Bu portal trans* bakış açısı ile geliştirilmiştir ve trans* bireyler tarafından gerçekleştirilecektir.

İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği, Trans X Projesi'nin ana partnerlerinden birisidir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi